Informacje


e-mail: ukt[at]amu.edu.pl

Polecamy

Informacje o Klubie
sobota, 26 maja 2007 11:26

Zacznijmy od początku...

Dawno, visit this dawno temu w czasach, ed które pamiętają tylko najstarsze Stawy (a rok to był pamiętny 2005:)) zrodziła się wśród 12 studentów UAM myśl powołania na naszej Alma Mater ruchu turystycznego. Chcieliśmy, price aby studenci z Wydziału Matematyki i Informatyki, który po dziś dzień jest siedzibą Klubu, mogli wyjeżdżać w góry za niewielkie pieniądze i zacieśniać więź między sobą. I z tą myślą odbyła się w maju 2005 pierwsza nieoficjalna "Majówka" naszego Klubu.

Co dalej?

Po powrocie stwierdziliśmy, że warto naszą działalność kontynuować i co ważniejsze usprawnić. Dlatego też podjęliśmy pierwsze, nieśmiałe, próby zarejestrowania naszego Klubu jako Stowarzyszenia, które swoim zasięgiem może objąć cały Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zaczęliśmy tworzyć Statut, którego zatwierdzenie przez Rektora UAM było warunkiem koniecznym do wykorzystywania w nazwie słowa "uniwersytecki".
Po kilku kolejnych wyjazdach, wielu "bojach" wewnątrz Klubu i tysiącach przeróbek finalna wersja dokumentu uzyskała aprobatę Rektora UAM - prof. dr hab. Kazimierza Przyszczypkowskiego. Tym samym w sierpniu 2006 staliśmy się UNIWERSYTECKIM KLUBEM TURYSTYCZNYM "CZTERY STAWY".

Cztery stawy - 400FF?

Wiele razy pytano nas skąd wzięła się nazwa naszego Klubu i co to właściwie znaczy "400FF"? Aby poznać odpowiedź na to pytanie należy wstąpić do naszego Klubu, bo to jedna z tych "tajemnic", które sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi:)
Na dziś powiem tylko, że nazwa naszego Klubu, to swoista gra słowna.

"No dobrze. Ale co Wy tak naprawdę robicie?"

UKT "Cztery Stawy" zajmuje się głownie promocją turystyki wśród studentów dzięki organizacji wyjazdów w różne miejsca naszego kraju. Myślę, że naszą działalność najlepiej zilustruje fragment ze statutu Klubu, w którym czytamy "Głównym celem UKT "Cztery stawy" jest zrzeszenie w swoim gronie jak największej liczby osób - miłośników gór. Chcemy organizować imprezy o charakterze turystycznym i edukacyjnym, a także przyczyniać się do zwiększenia ilości studenckich klubów tematycznych działających przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu."

 

Przygotował: Bartosz Snela